Що дешевше: квартира або власний будинок?

Навіщо вам власне житло?

Припустимо, у вас на руках є якась сума грошей. І є велика потреба в житлі – у власному окремому житлі, куди ви будете приходити ночувати. Вам потрібен кут, де буде ваша власна кімната, зручна велика ванна і великий гардероб з безліччю поличок. Житло, де нарешті ви будете почувати себе господарем, а не тимчасовим мешканцем.

У вашому житлі, звичайно, все буде відповідати порядку. У спальні ви будете спати, а не складати купу речей. У залі — зустрічати гостей і дивитися телевізор, а не розкладати щодня диван для дітей або батьків. Всі речі будуть зберігатися в коморі, а не на антресолях в коридорі та під ліжком. А для велосипеда, роликів та сноуборду буде окреме приміщення.

Якщо у вас є діти, то в вашому майбутньому житлі буде дитяча кімната, в якій буде зберігатися весь цей величезний склад іграшок, колючих частин lego, вантажівок і спортивних машинок, ляльок, слинявчик і іншого-іншого. А коли діти підростуть їх кімната стане їх же власною територією, де буде грати музика їхніх кумирів, стіни будуть обклеєні модними постерами і де буде панувати підлітковий безлад.

Кухня

І, звичайно, у вашому майбутньому житлі буде велика і зручна кухня. Де за одним столом ввечері збереться вся родина і будуть розказані історії з роботи, зі школи, з вулиці. Де буде смачно пахнути рагу, де буде тільки ваш посуд, де буде порядок, який подобається саме вам і ви тут — єдина господиня або господар.

Отже, як мінімум, в вашому житлі повинні бути 2 спальні, гостьова кімната, кухня, душ, туалет, комора і великий балкон.

Скільки коштує власне житло? Рахуємо.

Квартира в новобудові бюджетного варіанту в Києві коштує від 800$/м2 на етапі будівництва. Від 1000 $/м2 — готова. 3-х кімнатна квартира це близько 76-90м2. Разом за ту квартиру, де вам не буде тісно, вам потрібно буде заплатити від $ 60000 до $ 90000. У регіонах це буде ціна від $ 40000 до $ 70000.

А якщо розглянути будинок? В межах 10-15 км від Києва ділянка з комунікаціями в 6 соток буде коштувати близько $ 15000. Будинок 100-120 м2 разом з будівництвом — це від $ 30000. У цю суму входить розводка електрики, опалення, системи водопостачання та каналізації. У регіонах земля буде коштувати в рази дешевше.

Разом, вартість м2 за житло в будинку в два рази дешевше.

compare

А як же обслуговування будинку?

Все, начебто, класно, але ви скажете: «У квартирі мені не потрібно буде бурити свердловину!». Все правильно. Але в квартирі ви і не будете воду з крана пити! Навіть дитину купати в міській воді протипоказано. Своя свердловина — це куди кращий варіант.

Ще заперечення: за квартиру можна платити частинами, а будівництво треба сплатити відразу! Це не зручно!

Ваша правда. За квартиру багато платять частинами. Але ви ніколи не платите за свою квартиру — ви сплачуєте багатоповерхівку, що будується поруч. І введення в експлуатацію вашого будинку залежить не від того, скільки частин ви внесли, а від того, наскільки ефективно інші люди інвестують в будинок поруч. Якщо ця фінансова система дасть збій, ви будете чекати свою квартиру роками, навіть якщо оплатите її на 100%.

Плюс до цього юридичні питання: ви впевнені, що земля, на якій будується ваша квартира офіційно чиста? Або в тому, що забудовник не грає в подвійну гру? Взагалі, ви знаєте з яких матеріалів будують ваш будинок і яка в ньому звукоізоляція? А теплоізоляція?

vs

Leave a comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *